Już po Black Friday i Cyber Monday. Wydaliście trochę pieniędzy na siebie?
A słyszeliście kiedyś o Giving Tuesday?
To właśnie dzisiaj, warto dać coś innym. Nie muszą to być pieniądze.

Co to jest Giving Tuesday ?

Wszytko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych. Każdy pierwszy wtorek po Święcie Dziękczynienia, to międzynarodowy dzień charytatywnego dawania w okresie około bożonarodzeniowym nazwany Giving Tuesday. W Europie to pierwszy wtorek po Black Friday i Cyber Monday.

W Wielkiej Brytanii  powstała nawet organizacja, która  zachęca ludzi do pomagania w Giving Tuesday. Oferowania swojego czasu, pieniędzy lub wsparcia. Wszystkiego co może pomóc w  jakiejś dobrej sprawie.

Jak pomagać w GivingTuesday?

Dawanie to takie uczucie, które jest niesamowite.  A podanie komuś pomocnej dłoni nie musi trwać cały dzień. Możemy poświęcić  na to godzinę albo dwie. Pomysłów może być masę i nie muszą być związane z przekazywaniem pieniędzy.

Można pogrzebać w swojej szafie lub pozbierać w domu rzeczy, których nie używasz i oddać je w dobre ręce. Zrobić coś miłego dla innych. Jak masz jakiś talent, umiesz coś unikalnego, dlaczego nie nauczyć tego kogoś innego. Podziel się tym co masz, wiedzą czy umiejętnością. Naucz kogoś dziś czegoś za nic. Jeśli masz trochę pieniędzy, to oczywiście wspaniale jeśli przekażesz darowiznę, ale jest tysiące innych niepieniężnych rzeczy jakie możesz zrobić.

Robienie dobrych rzeczy jest fajne !

Nam bardzo podoba się pomysł na Giving Tuesday w Polsce. Zachęcamy. Pomnażajmy robienie dobra.