Jak się okazuje wnuki są błogosławieństwem. Poza ich czystą słodyczą, spontanicznością i radością działają korzystnie na zdrowie dziadków.

Badania opublikowane w czasopiśmie North American Menopause Society pokazują że dziadkowie, którzy przynajmniej raz w tygodniu opiekują się wnukami mają znacznie lepsze wyniki w testach kognitywnych, niż ci, którzy tego nie robią. Testy kognitywnych to inaczej testy umiejętności lub testy inteligencji ogólnej.

Pomyślałem sobie, extra dla zdrowia Dziadków! Trzeba im częściej dawać do opieki nasze małolaty. Już mam podnosić telefon, ale czytam dalej to samo badanie, które udowadnia również, że dziadkowie, którzy spędzili aż pięć lub więcej dni w tygodniu z wnukami, uzyskali jednak niższe wyniki w tych samych testach…

Umiar panie, umiar to klucz do wszystkiego. Trudno. Nie zaoszczędzimy na opiekunce 🙂

A tak serio, pomyślałem o dziadkach i o sobie, bo wiek seniora przyjdzie pewnie szybciej niż wolniej. Tak było z wiekiem średnim, który po prostu mnie zaskoczył.

Istnieje coraz więcej badań, które pokazują, że przebywanie z ludźmi, interakcja społeczna są kluczowymi elementami zdrowego stylu życia dla seniorów. National Institute on Aging (NIA) mówi, że jest silna korelacja między interakcją społeczną, a zdrowiem wśród starszych osób. NIA zauważa, że ​​przebywanie z wnukami pomaga seniorom być zdrowszymi i bardziej aktywnymi.

Więc na co czekasz?

Na weekend jadą do Dziadków! A my biedni rodzice będziemy tęsknić w jakiejś dobrej restauracji. Poświecimy się, dla zdrowia dziadków.