Brytyjski prezenter Piers Morgan, znany z prowadzenia Good Morning Britain, wyśmiał w twitterowym wpisie aktora Daniela Craiga za chodzenie z dzieckiem w nosidle na piersi. Jego zdaniem taki sposób noszenia niemowlaka… jest niemęski i nie pasuje do imagu Jamesa Bonda, w którego wcielał się brytyjski aktor.

We wcześniejszych wypowiedziach dziennikarz tłumaczył, że przyjęcie się noszenia przez ojców nosideł jest najlepszym przykładem na odebranie im męskości, a tacy faceci wyglądają jego zdaniem śmiesznie.

Na szczęście autor wpisu nie musiał długo czekać na porządną lekcję nowoczesnego rodzicielstwa i męskości od wkurzonych internautów, którzy masowo zalali internet swoimi zdjęciami z dzieciakami w nosidłach.

„Ja także gotuję, robię pranie, myję dzieci, czytam im, odrabiam z nimi lekcje, tulę w chwilach smutku i śmieję się z ich żartów. Może nie jestem tak przystojny jak Daniel Craig, ale cieszę się, że jestem w tak dobrym towarzystwie!” – napisał na twitterze jeden z ojców.

„Ekspertowi” od ojcowskiej męskości dostało się nawet od Kapitana Ameryki. „Trzeba być bardzo niepewnym własnej męskości, aby zwracać taką uwagę na to, jak inny mężczyzna nosi swoje dziecko ” – napisał na twitterze Chris Evans. I dodał, że każdy człowiek, który marnuje czas na wartościowanie męskości musi sam ze sobą mieć bardzo duże problemy.

Moim zdaniem nie ma nic bardziej męskiego niż ojciec, który bierze aktywną rolę w pielęgnowaniu i opiece nad swoim dzieckiem. I chyba nie tylko moim – widząc rozczulone reakcje ludzi na mojego męża chodzącego z tymi dyndającymi z boków nosidła małymi nóżkami.