Dziś świętujemy mały sukces. Nie tak znów dawno wrzucaliśmy na nasz fanpage taki wpis:

W komentarzach nie zawiodło Wasze poczucie humoru (przeczytajcie, warto!). Ale prawda jest taka, że mnie te oznaczenia jednak mocno wkurzają (nie tak, jak podwyżki podatków czy korki, ale jednak). Wiem, że to błahe i pozornie nieznaczące. Wiem, że „to tylko znaczek”. Ale jednak w milionach miejsc znaczki te pokazują nam, że dzieckiem opiekuje się matka.

Głęboko wierzę, że duże zmiany zaczynają się od małych kroków. Oraz, jeszcze głębiej chyba, że jak mnie coś wkurza, to trzeba działać. Dlatego właśnie, kiedy w warszawskim centrum handlowym Sadyba Best Mall, trafiłem na kolejny znaczek (dokładnie ten, który widzicie na zdjęciu w nagłówku), postanowiłem zadziałać i napisałem do firmy prowadzącej to centrum. Zwróciłem uwagę, że to znaczek dyskryminujący ojców i zapytałem, czy mogą go zmienić.

I wiecie co… MOGĄ! Odpowiedź, którą otrzymaliśmy brzmiała:

Jesteśmy jak najbardziej za promowaniem równości płci i  Państwa apel traktujemy bardzo poważnie.
W niedługim czasie dokonamy zmiany oznakowania pokoju rodzinnego.
Mam nadzieję, że centrum handlowe Sadyba Best Mall, nadal będzie miejscem chętnie odwiedzanym przez rodziców i dzieci oraz, że nikt z naszych klientów nie będzie więcej czuł się urażony.

Brawo Sadyba Best Mall! Brawo my!

I choć wiem, że połowa z Was stuka się w czoło na tym etapie – ja jestem przekonany, że to mały kroczek w stronę upowszechniania faktu, że tata wymiata nie gorzej niż mama!

P.S. Jak tylko w centrum pojawi się nowe oznaczenie – damy znać.