Pamiętasz, jak ojciec podrzucał Cię nad głowę. Pamiętasz, jak z bratem zjechałeś ze schodów na materacu? Dzisiejsze dzieci mają trudniej. Bo zagrożenia, bo świadomość ryzyka, bo Zawitkowski mówi, że nie wolno. „Siłowanki” to książka, która przywraca mi wiarę w ludzi. To prawie 200 stron opisów zabaw fizycznych, w które możesz i powinieneś bawić się z dzieckiem. Są przewracanki, podrzucanki, przerzucanki, zjazd na materacu i wiele innych zabaw, które przyprawią dziadków o lekkie kołatanie serca. Każda siłowanka przedstawiona jest też na obrazku, żebyś nic nie pokręcił.
Sprawdzone na córce i bratanku – kończą się salwami śmiechu i przytulasami.

W dodatku autorzy Anthony T. DeBenedet i Lawrence J. Cohen mówią, że zabawy te budują wzajemne zaufanie i pomagają dać ujście dziecięcej energii – co możesz powtórzyć protestującej żonie czy babci.

Siłowanki pokazują, że można być świetnym rodzicem zamieniając się w świetne dziecko. Nie daj się więc zniechęcić straszliwej okładce i sięgnij po tę książkę – warto.

W kategorii książka mają od nas: 5/5

Książkę wydało wydawnictwo: Mamania i na ich stronie kupisz ją teraz w promocyjnej ( i dość osobliwej) cenie: 27,92 PLN.